PIKC Saldus tehnikums2017. gada 4. oktobrī ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu.

Skolā 10.01.2018. viesojās lektore Agnese Megne, Arodaģentūras vadītāja un karjeras konsultante, kura lekcijā "Darba meklēšanas process" iedvesmojošā veidā atklāja, kāpēc ir svarīgi izvēlēties profesiju, kas ir atbilstoša cilvēka personībai, un stāstīja, kā mainās priekšstats par dažādām profesijām, tās praktiski izmēģinot.

"Eiropas prasmju nedēļas" ietvaros 18.12.2017. mūsu skolā ar lekciju viesojās imidža skolas-studijas "Unastyle" dibinātāja un direktore, vizuālā tēla stiliste Una Bernatoviča, kura tikās ar 1.s-1, 1.s-2 un 2.s (IP "Skaistumkopšana") kursu audzēknēm, stāstīja par savu karjeras izaugsmi.

Audzēknes iepazina profesijas daudzveidību, apgūstamās iemaņas un prasmes, uzzināja jaunumus modē, frizūrās, meikapā, imidža veidošanā.

07.12.2017. mūsu skolā ar lekciju viesojās karjeras konsultante Jolanta Priede, kura tikās ar 2.c, 2.a un 3.e/p kursu audzēkņiem, stāstīja par savu dzīves pieredzi, karjeras izaugsmi, iedvesmas avotiem dzīvē, diskutēja par vērtībām dzīvē un citiem aktuāliem jautājumiem, galveno uzsvaru liekot uz jaunieša tēlu darba tirgū, kā to nesabojāt skolas laikā.

 

Pasākums notika ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros.

 

30. 11.2017. skolā viesojās SIA "Tomega" pārstāvis Edgars Timofejevs, lai 1.p, 2.p. (IP "Programmēšana") un 2.e (IP "Datorsistēmas") kursu audzēkņi piedalītos seminārnodrabībā "Izzini savu profesiju".

14.novembrī  tehnikumā viesojās pedagogs un karjeras konsultants Mārtiņš Geida.

 

19. oktobrī Saldus tehnikumā viesojās www.prakse.lv valdes loceklis Jānis Logins, lai iepazīstinātu 3.d, 3.c, 3.g, 3.e/p kursu audzēkņus ar portāla piedāvātajām iespējām, kur jaunieši var atrast gan sev interesējošu prakses vietu, gan pēc skolas absolvēšanas labu darbavietu.

Zinātnieku nakts

sep
29

29.09.- visā Latvijā norisinājās Zinātnieku nakts. Tā kā vairāki Saldus tehnikuma vecāko kursu jaunieši izrādījuši interesi par tālākajām studijām LLU , Tatad mūsu ceļa mērķis bija Jelgava, apmeklējām LLU Tehnisko fakultāti, IT fakultāti un Meža inženieru fakultāti.Jauniešiem bija iespēja izmēģināt jaunākos robotus, pabūt virtuālajā realitātē, izpētīt 3D printerus darbībā.

 

Ļoti priecājāmies satikt ST absolventu, pašpārvaldes aktīvu dalībnieku Kristapu Ozoliņu, kurš šobrīd studē LLU Meža inženieru fakultātē un pasākuma laikā prezentēja jaunākos sasniegumus meža zinātnē.