PIKC Saldus tehnikums2017. gada 4. oktobrī ir noslēgusi sadarbības līgumu ar Valsts izglītības attīstības aģentūru par Eiropas Sociālā fonda projekta Nr.8.3.5.0./16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” īstenošanu.

Mācību ekskursijā 8.martā ēku būvtehniķu profesijas  1.a un 4.a kursu audzēkņi kopā ar profesionālo priekšmetu skolotājiem un 1.A kursa audzinātāju  Ķīpsalas izstāžu kompleksā apmeklēja starptautisko būvniecības izstādi Māja I 2018, kur iepazinās ar jaunāko būvmateriālu, būvizstrādājumu, instrumentu piedāvājumiem, tehnoloģijām u.c. būvnozares jomu jaunumiem.

Skolotāja A.Puncule piedalījās arī būvniecības nozares profesionālās kompetences pilnveides seminārā "Precīzo mērinstrumentu izmantošana un būves informācijas modulēšana".

 

"Pasākums notika ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros".

27. martā skolā notika meistarklase “Es gribu būt labs profesionālis” IP “Skaistumkopšanas pakalpojumi” 1. un 2. kursa audzēknēm, kuru vadīja vizuālā tēla stiliste, konkursa “Baltic Beauty -2017” grima mākslas konkursa 2.vietas ieguvēja, mūsu skolas absolvente Agnese Štorha.

26.02.2018. pie mums viesojās SIA " Laboratorium Ekspertu skola" apmācību programmu un darbnīcu autors, nodarbību vadītājs, pasākumu programmu vadītājs Mārtiņš Gulbis, lai tiktos ar IP "Ugunsdrošība un ugunsdzēsība" 1.g-1, 1.g-2 un 2.g kursu audzēkņiem ar mērķi radīt izpratni par dabaszinību nepieciešamību dzīvē un profesijā; iepazīstināt audzēkņus ar profesijām, kuras īpaši saistītas ar dabaszinātnēm, kā arī parādīt dabaszinību nozīmi apgūstamajā profesijā.

 

Programmas vadītājs rādīja eksperimentus, pēc iespējas vairāk iesaistot audzēkņus to veikšanā.

20.02.2018. skolā viesojās personīgās izaugsmes treneris Ulvis Kravalis, kurš divās interaktīvās lekcijās "Karjera mūža garumā" aicināja 1.c/p, 2.e un 2.d un 3.c kursu jauniešus domāt par sevis izzināšanu, par to, kā izvirzīt savus karjeras mērķus un sasniegt tos, kā plānot savu attīstību un tālākizglītību pēc tehnikuma absolvēšanas.

Pasākums notika ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros.

25.01.2018. viesojās Saldus restorāna "Stikla pērlīšu spēle" pavārs Krišjānis Bērtulis, lai skolas audzēkņiem pasniegtu meistarklasi pasākuma "Eiropas prasmju nedēļa" ietvaros.

IP "Viesnīcu pakalpojumi" 2.c kursa audzēkņi iepazinās ar nozares profesionāli, uzzināja par viņa ceļu līdz izvēlētajai profesijai, vēroja viņu darbībā, paši piedalījās ēdienu gatavošanā, pildot pavāra norādījumus.

Pavārs kopā ar jauniešiem gatavoja divus ēdienus no jūras veltēm - mīdijas un zivi panējumā.

Skolā 10.01.2018. viesojās lektore Agnese Megne, Arodaģentūras vadītāja un karjeras konsultante, kura lekcijā "Darba meklēšanas process" iedvesmojošā veidā atklāja, kāpēc ir svarīgi izvēlēties profesiju, kas ir atbilstoša cilvēka personībai, un stāstīja, kā mainās priekšstats par dažādām profesijām, tās praktiski izmēģinot.

 

Lektore diskutēja ar 4. kursu audzēkņiem par to, kā pareizi meklēt darbu. Viņi uzzināja, kā kvalitatīvi un atbilstoši darba sludinājumam sagatavot nepieciešamos dokumentus (CV, motivācijas vēstuli) izvirzīto kritēriju prasībām, piesokties izsludinātajām vakancēm.

 

Pasākums notika ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros.

 

"Eiropas prasmju nedēļas" ietvaros 18.12.2017. mūsu skolā ar lekciju viesojās imidža skolas-studijas "Unastyle" dibinātāja un direktore, vizuālā tēla stiliste Una Bernatoviča, kura tikās ar 1.s-1, 1.s-2 un 2.s (IP "Skaistumkopšana") kursu audzēknēm, stāstīja par savu karjeras izaugsmi.

Audzēknes iepazina profesijas daudzveidību, apgūstamās iemaņas un prasmes, uzzināja jaunumus modē, frizūrās, meikapā, imidža veidošanā.

07.12.2017. mūsu skolā ar lekciju viesojās karjeras konsultante Jolanta Priede, kura tikās ar 2.c, 2.a un 3.e/p kursu audzēkņiem, stāstīja par savu dzīves pieredzi, karjeras izaugsmi, iedvesmas avotiem dzīvē, diskutēja par vērtībām dzīvē un citiem aktuāliem jautājumiem, galveno uzsvaru liekot uz jaunieša tēlu darba tirgū, kā to nesabojāt skolas laikā.

 

Pasākums notika ESF projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/1/001 ietvaros.

 

30.11.2017. skolā viesojās SIA "Tomega" pārstāvis Edgars Timofejevs, lai 1.p, 2.p. (IP "Programmēšana") un 2.e (IP "Datorsistēmas") kursu audzēkņi piedalītos seminārnodrabībā "Izzini savu profesiju".