17.- 18. maijā Saldus tehnikuma 3.a kursa audzēknis Ričards Štrauss, skolotāja Andra Puncuļa vadībā, piedalīsies Knauf Cubo Cup 2018.

Sirsnīgs sveiciens mūsu ugunsdzēsējiem glābējiem viņu svētku dienā!!! 
 

Šodien Saldus tehnikumā ar sporta spēlēm topošie ugunsdzēsēji glābēji atzīmēja Ugunsdzēsēju un glābēju dienu. Spraigā cīņā ceļejošo Ugunsdzēsēju un glābēju dienas sporta spēļu kausu izcīnīja 3.G kursa komanda, visveiklāk veicot izvēršanos no autocisternas. Tāpat tika noskaidroti labākie un veiklākie 3 induviduālajās disciplīnās un vienā pāru disciplīnā. #VUGD

Mūsu tehnikuma audzēkņi Ričards Štrauss un Mārcis Voitjuļš 17. un 18.majiā startē sausās būves konkursā Knauf Cubo Cup kas notiek Liepājas Valsts tehnikumā.

Mūsu jaunsargi nometnē Alūksnē #jaunsardze

Vairāk informācijas šeit

18. aprīlī bija meistarklase “"No idejas līdz …" - radošās idejas no netradicionāliem materiāliem”, kurā piedalījās 1.s-2 kursa audzēknes. Lektors Andris Punculis meitenes iepazīstināja ar dažādiem virsmu dekoratīvās apdares veidiem, materiāliem un uzklāšanas tehnoloģiju. Praktiski darbojoties, veica virsmu dekoratīvā apmetuma Stuco Decor di Luce (Venēcijas apmetums),  uzklāšanu, sienu dekoratīva reljefa izveidi un krāsošanu ar lazurējošām un speciālām krāsām (piemēram Sadolin Effekt Antique). Iepazinās arī ar frēzētu un liektu ģipškartona  elementu izgatavošanu ar iekārtu PFT Boardmaster un to pielietošanu, praktiski izgatavoja frēzētas ģipškartona kastītes, kuras pārklāja ar Venēcijas apmetumu.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

19. aprīlī skolā notika pasākums „No idejas līdz … - kompetenču pieeja ģeometrijas mācīšanā”, kura laikā 2. g kursa audzēkņi skolas kokapstrādes darbnīcā lektora Anša Ābula vadībā iepazinās ar koksnes paraugiem un iemācījās tos atšķirt. Pēc lektora dotā rasējuma ir izgatavoti seši koka namiņu modeļi. Izglītojamie strādāja sešās grupās, savstarpēji sadarbojoties, paši vadot izziņas procesu. Lektora vadībā izglītojamie strādāja ar kokapstrādes rokas instrumentiem. Izglītojamie veica nepieciešamos mērījumus un aprēķinus, lai noteiktu laukumus un tilpumu. Iemācījās aprēķināt laukumu neregulāras formas laukumam. Pilnveidoja izpratni par sakarībām starp dažādām  tilpuma mērvienībām.

Attīstīja prasmi darboties komandā.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

16. aprīlī skolā bija meistarklase  "No idejas līdz …" - fotogrāfija un fotografēšanas pamatprincipi”, kur audzēkņi no IP “Skaistumkopšanas pakalpojumi”, un IP “Programmēšana” kopā ar lektori Kitiju Karazinu ieguva priekšstatu par gaismas izmantošanu vienota tēla veidošanā, par fotografēšanas iespējām ar digitālo kameru un profesionālajām kamerām. Pēc tam sekoja konkrēti piemēri, kā tieši tehniski apstrādājama fotogrāfija, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

 

Kāda tehnika izmantojama un kādas gaismas, kādi rakursi visvēlamākie. Vienīgais ierosinājums no audzēkņiem – gribam šādu tikšanos vēl un daudz ilgāk.

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

 

2018./2019. mācību gada uzņemšana Saldus tehnikumā

mai
07

Kā mums iet #skillsLatvija ? Laaaaabi mums iet!!! Danijam Slugovičam (3.a) 1.vieta flīzēšanas konkursā!!!! 

Saldus tehnikumu 3.g kurss!