2014./2015.m.g. aktualitātes

 • 2014./2015.mācību gads

JŪNIJS 2015
 

 • 28. jūnijā - Saldus Profesionālās vidusskolas sporta zālē IZLAIDUMS
   

Plkst.12.00 – 4.a, 4.b, 4.d, 4.g kursiem
 

Plkst.15.00 – 4.c-1, 4.c-2, 4.e, 1.k kursiem

 

MAIJS 2015

 • 14. un 15. maijā Kuldīgā, izglītības programmas Kokapstrādes izgatavošana ar kvalifikāciju galdnieks 1.z kursa jaunieši Oskars Puķe un Raivis Padoms piedalās praktiskās darbības seminārā – koka skulptūru plenērā "Nāc ciemos manā pasakā". Konkursam gatavoja un konkursā līdzdarbojās kokapstrādes nozares profesionālo mācību priekšmetu pedagogs Ainars Frinde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 13. un 14. maijs. Saldus Profesionālā vidusskola sadarbībā ar Ceļu būvniecības sabiedrību, SIA SC grupa, CBS Igate, SIA IMU birojs, SIA Strabags un  SIA "Roadeks"  organizē  profesionālās meistarības konkursu ceļa būvē "Jaunais profesionālis 2015". Konkursā piedalās pirmo un otro kursu komandas no Daugavpils Celtnieku profesionālās vidusskolas un Saldus Profesionālās vidusskolas. Konkurss notiek divas dienas. Konkursā jaunieši pilda testu par darba drošības un aizsardzības jautājumiem, veic nivelēšanas darbus, betona apmaļu izbūvi, pamata sagatavošanas darbus betona bruģakmeņa izbūvei un veic betona bruģakmens ieklāšanu. Konkursa žūrijā piedalās CBS "Igate" pārstāvis A. Stonis, SIA SC grupa pārstāvji  E. Brūveris un A. Bērics, CBS valdes priekšēdētājs Z. Brunavs. Konkursa vadītāja  I. Mežole - Unte. Paldies visiem atbalstītājiem un pedagogiem par darbu konkursā un konkursa sagatavošanas darbā.


  Ceļu būves  konkursā 1. vietu ieguva Daugavpils Profesionālās vidusskolas komanda. 2. vietā 2.d kursa komanda Jeļena Ribaka, Jēkabs Agris Amatnieks un Andris Trenmors, un 3. vietā 1.d kursa komanda - Reinis Gonta ,  Mārtiņš Šmigeļskis un Māris Vonda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 13. maijā, plkst.19.00 Pavasara koncerts, piedalās visi skolas pašdarbības kolektīvi.
 • 5. maijā skolā viesojās sv. Gregra kristīgās kalpošanas centra darbiniece Līga Strikmane, kura mēnesi bija pavadījusi kalpošanas misijā Ugandā. Jaunieši ieguva jaunu pieredzi un zināšanas gan par Ugandu, gan šīs valsts tradīcijām un dzīves veidu.

APRĪLIS 2015

 • 30. aprīlī audzēkņu pašpārvalde devās uz Ikšķiles vidusskolu, kur notika Ikšķiles novada Karjeras dienas. Pašpārvaldes pārstāvji prezentēja skolu un savas profesijas. Pēc izstādes jauniešiem bija iespēja apmeklēt Kokneses pilsdrupas un Likteņdārzu.

         
 

 • 29. aprīlī Saldus Profesionālās vidusskolas pašpārvalde devās uz jauniešu centru "Šķūnis", lai sveiktu savu sadarbības partneri deviņu gadu jubilejā. Pasākuma laikā notika sacensības "Dullais devītnieks" un jubilejas kūkas degustācija.

   
 

 • 29. aprīlī – jauniešiem bija iespēja noklausīties lekciju uzņēmējdarbībā, kuru lasīja dabas gāzes un naftas kompānijas pārstāve Sjūzena no ASV.

 • 28. aprīlī pie "Viesmīlības pakalpojumu" - 3. kursa viesojās brīvprātīgais no Jordānijas - Almi. Jaunietis dalījās pieredzē, stāstīja par Jordāniju un kopā ar jauniešiem piedalījās meistarklasē. Meistarklasē tika gatavotas dažāda veida pankūkas, savukārt Almi mācīja gatavot austrumu saldumus.

    
 

 • 25. aprīlī 1.g kursa audzēknis Kristaps Marcinkēvičs kopā ar skolotāju Aiju Fedotovu piedalīsies krievu valodas runas konkursā Rīgā.
 • 23. aprīlī skolas pašdarbības kolektīvi piedalīsies Kurzemes reģiona skatē Kandavā.
   
 • Skolas jauniešu deju kolektīvs "Rota" ieguvuši ceļazīmi uz XI Latvijas skolēnu un jauniešu dziesmu un deju svētkiem. Apsveicam!!!


 

 • 23. aprīlī skolas jauniešu volejbola komanda piedalīsies profesionālo skolu finālsacensībās Daugavpilī.
   
 • 23. aprīlī Karjeras dienas kopā ar Saldus pamatskolu un North+
   
 • 22. aprīlī pavāru konkursā Kandavā skolu pārstāvēs 1.k kursa audzēknis T.Ļebedevs.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 21. aprīlī Kandavā norisinājās Latvijas profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkursa "Ēdināšanas pakalpojumi" pusfināls ēdienu gatavošanā. Skolu pārstāvēja 1.k grupas audzēknis Toms Ļebedevs, kurš ieguva 5. vietu. Toma profesionālo prasmju  novērtējums ir augsts sasniegums viņa turpmākajā profesionālajā karjerā. Tomu konkursam palīdzēja sagatavot Saldus Profesionālās vidusskolas profesionālo mācību priekšmetu skolotāja Sanita Galbaliņa. Apsveicam!
   

 • 21. aprīlī Saldus Profesionālās vidusskolas Ēku būvtehniķu specialitātes 3. kursa audzēkņi Klāvs Bensons un Toms Lebedeks skolotāja Andra Puncuļa vadībā Knauf akadēmijā piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina institūta studentu un pasniedzēju praktiskās darbības seminārā.

  Klāvs un Toms veiksmīgi iejutās meistaru lomā, mācot studentiem montēt ģipškartona starpsienu elementus, izgatavot ģipša moldingus.

  Studentu un viņu pasniedzēju īpašu interesi izraisīja dizaina iespējas, izmantojot ģipškartona plākšņu apstrādes darbgaldu Boardmaster. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/praktiskais_seminars/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Sveicam skolas teātra pulciņa dalībniekus un skolotāju Lindu Gruzi ar iegūto 1. pakāpi Saldus novada skolu teātru skatē.
   

 • 9, 10. aprīlis "Sausās būves" konkursā Daugavpilī piedalās 3.ab kursa izglītojamie K.Bensons un T.Lebedeks.

Izglītības programmas Būvniecība 3.ab kursa audzēkņi konkursā Knauf Junior Trophy Latvia 2015 ieguva deviņu profesionālo skolu konkurencē 3. vietu. Apsveicam! Paldies skolas pedagogiem un skolas sadarbības partnerim SIA Knauf par atbalstu konkursa sagatavošanas posmā un konkursa laikā.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 8. aprīlis Kurzemes-Zemgales reģiona sacensības volejbolā jauniešiem Kandavā.
   
 • 8. aprīlī Valodu karuselis, piedalās Kurzemes reģiona profesionālās skolas.
   
 • 7. aprīlis IP "Ugunsdrošība un ugunsdzēsība " profesionālais konkurss.
   

MARTS 2015

 • 26. martā, plkst. 10.00 - Karjeras speciālistu konference mūsu skolā
   
 • 20. martā, plkst. 10.00 - Atvērto durvju diena
   
 • 12. martā jauniešu centrā „Šķūnis” pulcējās  Saldus Profesionālās vidusskolas starptautiskie praktikanti no Maltas, Somijas un Francijas, kā arī brīvprātīgā darba veicēji jauniešu centrā – no Rumānijas un Jordānijas. Jaunieši prezentēja savas valstis, tradīcijas, kā arī neformālās sarunās diskutēja ar Saldus jauniešiem.
   
 • 2. martā Saldus Profesionālajā vidusskolā notika latvju danču vakars kopā ar Maltas, Francijas, Somijas jauniešiem, kuri mūsu skolā Erasmus + programmas ietvaros, atrodas profesionālās pieredzes apmaiņā.Tika uzaicināts arī Jordānijas jaunietis, kas atrodas Saldū jauniešu centrā "Šķūnis" -  brīvprātīgajā darbā. Kopā ar skolas deju kolektīvu "Rota" un folkloras kopu ‘’Strops" jaunieši izdejoja latviešu rotaļdejas un uzzināja par latviskajām tradīcijām.

 

FEBRUĀRIS 2015

 • 2015. gada 25. februārī Saldus Profesionālās vidusskolas Celtnieku mācību darbnīcās notika konkurss sausās būves konstrukciju montēšanā Saldus novada profesionāļiem

 

Piedalījās komandas ar 2 dalībniekiem no SIA „RRP” (Māris Brūveris un Jānis Zaķis)  - 1. vieta;
 

SIA „BūvLat grupa”( Andis Krūmiņš un Oskars Jansons) no Kuldīgas – 2. vieta;
 

SIA „ASEG”(Uģis Butāns un Ģirts Ziediņš)3. vieta; Individuālais uzņēmējs Juris Šimans3. vieta;
 

SIA „Gate L”(Dmitrijs Vilkrists un Dmitrijs Trofimovs)4. vieta.
 

Skolas komanda - 3. A kursa audzēkņi Klāvs Bensons un Toms Lebedeks piedalījās ārpus konkursa ar 4. vietas rezultātu starp visām komandām.
 

Konkursa galvenais atbalstītājs SIA „KNAUF” – tehniskais vadītājs A. Veinbergs.
 

Vērtīgo balvu sponsors SIA „Robert BOSCH”.         ORGANIZĒTĀJU PALDIES!!!
 

Konkursa laikā notika SEMINĀRS profesionālo izglītības iestāžu skolotājiem un interesentiem par Knauf Insulation sistēmām un BOSH jaunāko instrumentu prezentācija. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/konkurss_buvtehniki/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Mazliet sakautrējušies jaunieši, rosīgi pieaugušie un programmas „Mentors.lv" vadītāji, 20. februāra pēcpusdienā pulcējās jauniešu centra „ŠĶŪNIS” telpās. Šis bija programmas „Mentors.lv” atklāšanas pasākums. Programmas pamatmērķis ir sniegt sociālu atbalstu jauniešiem, kuru dzīves pavediens nav izveidojies gluds un līdzens. Programma paredz, ka izvēlētajiem jauniešiem gada garumā notiek sadarbība ar mentoru jeb pieaugušo, kurš jaunietim ar personīgo piemēru palīdz  saskatīt  dzīves vērtības un mērķus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 12. februārī Saldus Profesionālajā vidusskoIā notika IP "Datorsistēmas"  profesionālais konkurss „Mūsdienīgs IT speciālists". Konkursā piedalījās audzēkņi no Saldus Profesionālās vidusskolas, Ogres tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma un Jelgavas tehnikuma. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/konkurss_datorsistemas/
   

1. vietu ieguva Liepājas Valsts tehnikuma audzēknis Andrejs Anaņevičs

 

2. vietu ieguva Saldus Profesionālās vidusskolas audzēknis Gustavs Meijers
 

3. vietu ieguva Ogres tehnikuma audzēknis Reinis Jānis Silavs
 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 • 12. februārī, jau trešo gadu, skolā norisinājās talantu konkurss „Zvaigžņu lietus”. Šogad uz koncertu bija uzaicināta sadarbības partnere Mažeiķu tehniskā skola no Lietuvas, kuras audzēkņi ņēma aktīvu dalību konkursā. Konkursantus vērtēja žūrija un izteica viedokli par katra jaunieša priekšnesumu. 1. vietu ieguva Diāna Lube – 3.c ar sirsnīgo dziesmu „Māmiņai”, dalītu otro godalgu ieguva lietuviešu dejotāji un duets Diāna – Kristaps, 3. vietu ieguva lietuviešu meitene Vaida ar kristāldzidro balsi. SWEDbankas balvu pasniedza Silvai Treikalei – 3.e, bet skatītāju simpātiju ieguva Kristaps Marcinkēvičs no 1.g. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/Talantu_konkurss2015/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 11. februārī dienesta viesnīcā Nr.2 norisinājās, nu  jau par tradīciju kļuvušais Valentīndienai veltītais „Pārīšu vakars”. Jautrā un sirsnīgā atmosfērā mūsu skolas jaunieši pavadīja laiku kopā, piedaloties dažādās aktivitātēs, spēlējot vārdu paskaidrojošo spēli „Alias”, lasot dzeju, dziedot un dejojot. Pateicamies par piedalīšanos 1.c kursa meitenēm un 1.d kursa puišiem, arī pārējiem dalībniekiem. Īpaši liels paldies Kitijai Kuzņecovai 3.c kurss, Rihardam Plūmem 4.d kurss un Kristapam Marcinkēvičam 1.g kurss par jaukās atmosfēras radīšanu pasākumā. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/parisi2015/


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nominācijā - ēdienu gatavošana

1. vieta Toms Ļebedevs (1c)

2. vieta Ilva Baumane (4c-2)

3. vieta Krista Kraučuna (3c)

 

Nominācijā – viesmīļu konkurss

1. vieta Lāsma Baikova (4c2)

2. vieta Agnese Skalīte (4c2)

 

Nominācijā – viesu uzņemšanas konkurss

1. vieta Signe Karakone (4c1)

2. vieta Lilija Deļa (4c2)

3. vieta Ilze Šulce (4c1) un Inga Bruža (4c1)

 

Paldies dalībniekiem un konkursa sagatavošanā profesionālo mācību priekšmetu pedagogiem !

 

JANVĀRIS 2015

 • 28. janvārī – audzēkņu komandas kopā ar skolotājiem sacentās erudīcijas konkursā, kurā komandas pārbaudīja vispārējo erudīciju: lika ēdienu recepšu puzli, minēja un skaidroja vārdus, dungoja dziesmas, atpazina slavenības. Pasākumu organizēja audzēkņu pašpārvalde. Rezultātā 1. vietu ieguva 4.c-1 kursa 1. komanda, 2. vietu1.k kursa komanda, 3. vietu ieguva - 1.c kursa komanda. Paldies arī pārējiem dalībniekiem:1.a/b, 2.c., 3.g., 2.e., 4.c-1 - 2.komandām. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/erudits2015/

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 27. janvārī skolas konferenču telpā topošos ēku būvtehniķus no 1.v un 4.a kursiem Henkel Baltioi tehniskie specialisti. A.Lindenbergs un V.Pucēns teorētiski un praktiski iepazīstināja ar Ceresit ēku siltināšanas un hidroizolācijas sistēmām. Uz semināru tika aicināti arī Saldus būvuzņēmumu pārstāvji. Lejuplādēt attēlus var, atverot saiti http://www.saldustehnikums.lv/faili/images/fotogalerija/Ceresit/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 24. janvārī – deju kolektīvs "Rota" un solisti Diāna un Kristaps, piedalīsies vieskoncertā Lutriņos.

 • 23. janvārī Saldus Profesionālās vidusskolas interešu izglītības pulciņu dalībnieki: jauniešu deju kolektīvs "Rota", vokālais ansamblis un teātris viesojās Remtes kultūras namā ar koncertprogrammu "Caur ziemai uz pavasari".
 • 20. janvārī – Barikāžu notikumu atceres pasākums. Audzēkņu tikšanās ar Kara muzeja darbiniekiem.

DECEMBRIS 2014

 • 10. decembrī - Ziemassvētku tirdziņš
   
 • 10. decembrī - Saldus novada krievu valodas skolotāju metodiskās apvienības seminārs Saldus Profesionālajā vidusskolā
   
 • 12. decembrī - Žetona gredzenu pasniegšanas ceremonija - 4.b., 4.e., 4.g., 2.s.
   
 • 16. decembrī, plkst.17.00 - Ziemassvētku ieskaņu koncerts

NOVEMBRIS 2014

 • 14. novembrī, plkst.10.00 - LR 96. dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums.
 • 12.novembrī, plkst.14.00 - 1. un 2. kursiem norisināsies erudītu konkurss „Es pazīstu Latviju”
 • 11. novembrī mēs piepulcēsimies Saldus iedzīvotājiem, Gaismas ceļa veidošana un Lāpu gājienā.
 • 10. novembris plkst.15:40 Lāčplēša dienas sporta sacensības Nolikums
   
 • Mūsu skolā Patriotu nedēļa iesākās 6. novebrī ar svinīgo pasākumu IP „Ugunsdrošība un ugunsdzēsība” - 1. kursam,k ura laikā 1. kursa izglītojamie saņēma formas tērpus un uzklausīja vēlējumus no skolas direktora O.Garozas, pulkvežleitinanta I.Blīgznas, jaunsargu vadītāja R.Tukas un kursa audzinātāja – skolotāja N.Spriešļa.


 

 • 4. novembrī pirmo reizi skolas vēsturē, uzņēmām Moldavas delegāciju, kuras sastāvā ietilpa izglītības darbinieki, pašvaldību pārstāvji, uzņēmēji un NVO pārstāvji.


 

 • 3. - 7. novembrim IP „Viesmīlības pakalpojumi” izglītojamie piedalījās SWEDbankas atbalstītajā projektā „Tu vari mainīt šo pasauli”. Projekta laikā jaunieši pētīja Saldus ēdināšanas uzņēmumus, noklausījās lekcijas par uzņēmējdarbību un izstrādāja radošās idejas.

Izglītības programmas Viesnīcu pakalpojumi 4. kursa izglītojamie piedalījās radošajā projektā  "Tu vari mainīt šo pasauli", sadarbībā ar Swedbank, Saldus Tūrisma informācijas, kultūras un sporta centru un darba devējiem. Izglītojamo atsauksmes Attēlus var apskatīt un lejuplādēt šeit

 

 • Kreatīvs un izzinošs pasākums 1. novembrī notika Pampāļu kultūras namā, kur pulcējās Saldus novada pašpārvalžu komandas, arī Saldus Profesionālās vidusskolas jaunieši. Foruma laikā notika diskusijas par sabiedrībā aktuālām tēmām, komandas savu saliedētību varēja pārbaudīt, veicot sportisko „trasīti”.


OKTOBRIS 2014
 • 29. oktobrī, plkst.20:00 Helovīnu ballīte
 • 22. oktobrī plkst.10:00 Kurzemes-Zemgales reģiona sacensības galda tenisā.

Skolas galda tenisa komandas Kurzemes- Zemgales  reģiona sacensībās izcēlās ar teicamu sniegumu, kā rezultātā zēnu komanda ieguva 1. vietu un iespēju piedalīties valsts mēroga sacensībās, meitenes ieguva godpilno 3. vietu.

 • 22. oktobrī, plkst. 11:00 Saldus Profesionālajā vidusskolā viesosies Starptautiskās mācību programmas pasaulē starpkultūru apmaiņas organizācija no Taizemes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • 20. oktobrī Saldus Profesionālā vidusskola uzsākusi sadarbību ar organizāciju "Mentors"
   
 • 14.-15. oktobrī - Karjeras dienas.Fotoattēlus var apskatīt šeit
 • 14. oktobrī  - projekts -  Saldus novada jauniešiem”Esi gatavs debatēm?” Skatīt Nolikums Pieteikuma anketa Fotoattēlus var apskatīt šeit
   
 • Saldus Profesionālās vidusskolas  direktors saņēma ielūgumu ierasties 3. oktobrī (2014) uz Vācijas vēstniecības organizēto pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā par godu Vācijas atkalapvienošanās gadadienai un 25. gadadienai kopš mūra krišanas Berlīnē.

Saldus Profesionālā vidusskolai ir labi sadarbības partneri Vācijā kvalifikācijas prakses īstenošanā izglītības programmās  “Būvniecība“ un “Ugunsdrošība un ugunsdzēsība “.
 

    

 

     

 

 • Saldus Profesionālās vidusskolas jaunieši un pasniedzēji atradās Vācijā  Ugunsdzēsības koledžā Lojā/ Loy/. Praktiskās iemaņas ugunsdzēsēja –glābēja specialitātē ieguva 3. kursa izglītojamie Diāna Arbidāne, Andris Pinkovskis un 4. kursa izglītojamie Roberts Čevers, Emīls Valters Mitens